Darmowa dostawa od 900,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Specjalistyczne deski SUP - łowienie ryb, windsurfing, deski wieloosobowe.

2022-10-24
Specjalistyczne deski SUP - łowienie ryb, windsurfing, deski wieloosobowe.

Większość rzeczy, które chciałbyś robić na SUPie można wykonać na dobrze zaprojektowanej desce all-round. Istnieją jednak sytuacje, w których przydatna będzie deska stworzona do konkretnych zastosowań.


Deski SUP przeznaczone do łowienia ryb


Deska SUP może być idealną platformą do łowienia ryb. Specjalistyczna deska  z krótkimi finami pozwoli na operowanie na bardzo płytkich wodach, niedostępnych dla łodzi.


Do wędkowania można użyć jakiejkolwiek dobrej, stabilnej deski SUP all-round. Jeśli jednak łowienie ryb ma być podstawową funkcją deski, można rozejrzeć się za dedykowaną deską przeznaczoną do tego celu.


Dobra deska do łowienia ryb powinna mieć następujące cechy:

  • uchwyty na wędkę
  • miejsce na lodówkę
  • szeroka, stabilna deska


Alternatywą dla kupowania dedykowanej deski SUP jest zakup samych akcesoriów i przyklejenie ich do posiadanej deski pompowanej.


WindSUPy


U początków mody na wiosłowanie na stojąco wioślarze używali desek windsurfingowych wraz z wiosłem.
Nie były one jednak idealne do tego zadania, typowa deska windsurfingowa jest zbyt wąska i  niestabilna do wiosłowania na stojąco. W pewnym sensie historia zatoczyła koło, teraz deski SUP zastępują sztywne deski windsurfingowe.
Deska SUP przeznaczona do windsurfingu będzie posiadać wbudowaną stopę masztu i długi fin centralny.


Deski wieloosobowe

Doskonałe na imprezę na wodzie, na wyjazdy integracyjne czy wycieczki grupowe - wieloosobowe deski SUP pozwalają na zupełnie nowy rodzaj zabawy na wodzie. Dalekie rejsy grupowe, uprawianie surfingu w grupie, spływy strumieniem, czy acro joga, na dużych deskach SUP można spędzić wspólnie ze znajomymi wiele miłych chwil.  


Mimo, że duże deski SUP mogą sprawiać ogromną frajdę, wymagają również odrobiny treningu jeśli chodzi o prawidłowe używanie, przenoszenie, czy serwisowanie.
Większa deska oznacza konieczność jej przenoszenia przez kilka osób, aby uniknąć kontuzji. Każdy model może posiadać konkretne ciśnienie maksymalne, (zazwyczaj niższe od standardowego 15 psi).  Przepompowanie deski zbyt wysokim ciśnieniem może doprowadzić do rozszczelnienia, zwłaszcza gdy powietrze w desce rozszerzy się na słońcu przy dobrej pogodzie.


Deski SUP wieloosobowe ze względu na gabaryty są zazwyczaj przechowywane na zewnątrz, dlatego też radzimy unikać długiego wystawiania ich na światło słoneczne (materiały spłowieją pod wpływem UV). Proponujemy również spuścić nieco powietrza z deski, jeśli będzie leżała dłużej na zewnątrz, dzięki temu nie dojdzie do rozszczelnienia.


Planując zakup deski wieloosobowej zastanów się: ile osób będzie na niej naraz przebywać i do jakich celów zamierzacie używać deski.
Do zabawy na wodzie, pływania grupowego, lub spływów z nurtem rzeki można użyć deski o kształtach zbliżonych do prostokąta. W przypadku wyścigów należy wybrać deskę węższą i dłuższą, która pozwala wioślarzom na jednoczesną pracę wiosłami.

 


Czy potrzebujesz specjalistycznej deski SUP?


Potwierdzamy, że dla konkretnych zastosowań można kupić specjalistyczną deskę SUP, chociaż do większości rodzajów aktywności na wodzie można wykorzystywać standardowe SUPy. Jeśli zamierzasz posiadać tylko jedną deskę SUP, polecamy zakup wszechstronnego modelu all-round. Jeśli natomiast posiadasz już takiego SUPa i szukasz deski specjalistycznej do konkretnego zastosowania, jedna z desek opisanych powyżej może być dobrym rozwiązaniem.

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 18 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-05-23
Polecam. Dzięki temu sklepowi realizuję swoje marzenia.
2020-08-19
Polecam!!!!
pixel