Darmowa dostawa od 900,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Informacja o systemie zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Prowadzenie działalności bez szkody dla środowiska i przestrzeganie zasad prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym to dla nas priorytet. Dlatego zarejestrowaliśmy się w rejestrze przedsiębiorstw prowadzonym przez GIOŚ jako Wprowadzający sprzęt i podjęliśmy współpracę z ELECTRO-SYSTEM Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. Każdy z nas jest użytkownikiem sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a co za tym idzie potencjalnym wytwórcą niebezpiecznego dla ludzi i środowiska odpadu! Z drugiej strony zużyty sprzęt to cenny materiał, z którego możemy odzyskać surowce takie jak miedź, cyna, szkło, żelazo, a nawet złoto i srebro.

 

 

Informacja dla użytkowników o prawidłowych zasadach postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym

 

  • Gospodarstwa domowe są najczęściej końcowymi odbiorcami urządzeń elektrycznych i elektronicznych. To od nich zależy, czy uda się powstrzymać rosnące ilości elektroodpadów.

  • Zostaw stary sprzęt w sklepie, w którym kupujesz nowe urządzenie. Każdy sklep ma obowiązek nieodpłatnego przyjęcia starego sprzętu jeśli kupimy w nim nowy sprzęt tego samego typu i w tej samej ilości. Warunkiem jest dostarczenie sprzętu do sklepu na swój koszt.

  • Odnieś zużyty sprzęt do punktu zbierania. Informację o najbliższej lokalizacji znajdziecie Państwo na gminnej stronie internetowej lub tablicy ogłoszeń urzędu gminy, a także na www.electro-system.pl

  • Zostaw sprzęt w punkcie serwisowym. Jeżeli naprawa sprzętu jest nieopłacalna lub niemożliwa ze względów technicznych, serwis jest zobowiązany do nieodpłatnego przyjęcia tego urządzenia.

  • Oddaj zużyty sprzęt nie ruszając się z domu. Jeśli nie mają Państwo czasu lub możliwości przewiezienia swojego sprzętu do punktu zbiórki, można skorzystać z usług specjalistycznych firm.

  • Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera szereg szkodliwych dla zdrowia substancji takich jak np. rtęć lub kadm, mogą one zostać uwolnione od środowiska przy nieprofesjonalnym demontażu urządzeń. Wiele z tych pierwiastków i substancji może wywoływać ciężkie choroby u ludzi.

 

 

Pamiętaj! Nie wrzucaj zużytego sprzętu łącznie z innymi odpadami

Grożą Ci za to wysokie kary pieniężne.

 

Symbol przekreślonego kosza na śmieci na produkcie, jego opakowaniu lub instrukcji oznacza, że produktu nie wolno wyrzucać do zwykłych pojemników na odpady. Obowiązkiem użytkowania jest przekazanie zużytego sprzętu do wyznaczonego punktu zbiórki w celu właściwego jego przetworzenia.

 

 

 

Oznakowanie oznacza jednocześnie, że sprzęt został wprowadzony do obrotu po dniu 13 sierpnia 2005 r.
***
Odpowiednie postępowanie ze zużytym sprzętem zapobiega potencjalnym negatywnym konsekwencjom dla środowiska naturalnego i ludzkiego zdrowia.
***
Jednocześnie oszczędzamy naturalne zasoby naszej Ziemi wykorzystując powtórnie surowce uzyskane z przetwarzania sprzętu.

 

Do prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym zachęcamy wspólnie z firmami ELECTRO-SYSTEM S.A. i REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 18 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-04
Bardzo szybka dostawa zamówionego towaru
2020-08-19
Polecam!!!!
pixel