Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lokalna turystyka na desce SUP

Nie trzeba jechać na wakacje, by pływać na desce SUP. Wystarczy znaleźć w swojej okolicy wystarczająco głęboki zbiornik wodny i szybko zachłyśniemy się tym sportem. Polska pod tym względem jest bardzo atrakcyjna, praktycznie każdy ma w swojej okolicy jakąś rzekę czy jezioro. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w granicy kilku lub kilkunastu kilometrów znajdziemy świetne miejsce, gdzie można pływać na desce SUP. Deska SUP pozwoli nam zwiedzić malownicze zakamarki przyrody, nie zawsze dostępne od strony lądu. Pływanie na desce SUP to atrakcyjny sport dla Polaków, bo okazuje się, że wcale nie musimy posiadać nie wiadomo jakich umiejętności, praktycznie każdy całkiem szybko ogarnie podstawy, wystarczy odrobina chęci. Zyskać natomiast możemy dużo, bo nie tylko zakwasy, ale również niezapomniane wrażenia ze zwiedzania naszych pięknych okolic. Może się okazać, że jest to fajny sport również dla zabieganych, którzy potrzebują czasami oderwać się od codzienności i wyskoczyć na jakiś krótki wypad nad wodę. Wbrew pozorom SUPowanie może pomóc rozruszać nasze mięśnie o których już zapomnieliśmy i na nowo odkryć pozornie znajome miejsca w okolicy, tym razem z zupełnie nowej perspektywy. Aqua Marina posiada w swoim asortymencie wiele modeli desek All-round w których w komplecie znajdziemy wszystko czego potrzeba do pierwszych kroków na desce SUP. Pompowane deski SUP mają to do siebie, że zwinięte zajmują mało miejsca, są również stosunkowo lekkie, dzięki czemu łatwo je przetransportować. Zwinięta deska zmieści się praktycznie do każdego bagażnika samochodu, a poręczny plecak pozwoli ją łatwo przenieść w każde miejsce. Jest to zatem sport wygodny, względnie łatwy i przyjemny.

Najpopularniejsze i najbezpieczniejsze na początek do pływania na desce będą jeziora i stawy. Będą to fajne miejsca dla początkujących jak również dla dzieci z uwagi na brak nurtów i wirów wodnych.


Bardzo atrakcyjne o nieco wyższym stopniu zaawansowania do pływania na SUPach są rzeki. Tu należy zwrócić uwagę jak szybki jest nurt w miejscach w których chcemy pływać. Musimy również uważać na miejsca gdzie rzeka jest płytsza oraz niespodzianki typu powalone drzewa czy wystające konary. Każda większa firma z deskami SUP, ma w swojej kolekcji deski „na białą wodę”. Są to specjalnie dedykowane modele o mniejszej długości i większej szerokości, które muszą być przede wszystkim stabilne.. Pompowane deski SUP do pływania po rzekach wyróżnia spora pojemność i specyficzny kształt dna, umożliwiający pływanie z krótkimi statecznikami lub nawet bez nich. Szczególnie polecamy tu takie modele jak deska Rapid czy Wave.Nie znaczy to jednak, że przy nieco spokojniejszych rzekach nie możemy pływać na modelach all-round jak np. Beast, Monster, Magma czy Atlas.

Ze swojej strony z całego serca możemy polecić pływanie SUPem po Krutyni. Rzeka Krutynia rozpoczyna swój bieg na Pojezierzu Mrągowskim, wypływa z Jeziora Warpuńskiego, przecina jeziora na Równinie Mazurskiej i kończy się w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. W sumie szlak Krutynia prowadzi przez kilkanaście jezior połączonych krótkimi rzekami i jest to teren bardzo atrakcyjny dla pasjonatów przyrody, z czystą wodą i piękną zielenią wokół. Przetestowane przez nas nawet zimową porą na desce SUP Aquamarina Beast i Monster:) Szlak Krutyni jest łatwy i bezpieczny, popularny zarówno dla początkujących jak i dla rodzin z dziećmi. Jednocześnie jest bardzo malowniczy i ciągnie się ponad 100 km. Kto chociaż raz przemierzył ten szlak, zgodzi się, że to jeden z najpiękniejszych nie tylko na Mazurach, ale w całej Polsce. Za najciekawszy odcinek trasy uznaje się 14 kilometrów między Cierzpiętami a Rosochą.

Kolejną rzeką jaką możemy polecić jest Omulew, nasze przygody pływania na SUP Omulwią z reguły zaczynają się w Krukach niedaleko mostu. Od jeziora Omulew do ujścia do Narwi rzeka jest oznakowanym szlakiem kajakowym.

pływanie na desce SUP po Omulwi
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 17 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-04
Sklep godny polecenia!!! Obsługa bardzo miła !!!
2020-08-02
Sprawnie
pixel