Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dlaczego pływanie na SUPie jest dobre dla zdrowia?

2022-10-25
Dlaczego pływanie na SUPie jest dobre dla zdrowia?

Wiosłowanie na stojąco (SUP) to nie tylko świetna zabawa, ma również wpływ na twoją kondycję i stan zdrowia. Poniżej kilka z wielu argumentów przemawiających za uprawianiem tego sportu:

 

  • Wzmacnia główne mięśnie – Wiosłowanie na stojąco wzmacnia główne mięśnie organizmu, buduje mięśnie brzucha, jednocześnie wzmacniając mięśnie rąk, nóg, pleców i ramion.
  • Buduje wytrzymałość – Pływanie na SUPie sprawia tak dużą przyjemność, że możesz spędzić kilka godzin na wodzie, zanim zauważysz u siebie zmęczenie. Co najlepsze, jest to mało intensywny rodzaj ćwiczeń, który mogą uprawiać wszyscy.
  • Rozwija stabilność stawów – Balansowanie na desce SUP aktywuje małe mięśnie w stopach i dolnej części nogi tak samo jak ćwiczenia fizykoterapeutyczne. Stanie na SUPie, z dodatkowym elementem niestabilności pochodzącym z wody wykorzystuje mięśnie odpowiedzialne za równowagę i wspieranie stawów w unikalny sposób
  • Obniżenie stresu – Niesamowite połączenie bycia na wodzie, kontaktu z naturą, spotykania się z innymi wioślarzami z niesamowitym wrażeniem chodzenia po wodzie zdecydowanie obniża poziom stresu. Większość użytkowników SUPów twierdzi, że czują się świetne po pływaniu. Jest to stan podobny do wyrzutu endorfin u biegaczy, bez konieczności ostrego fizycznego wysiłku.
  • Witamina D – Wiosłowanie na stojąco odbywa się na zewnątrz, co pozwala twojemu ciału na produkcję witaminy D, której brakuje właściwie wszystkim, ponieważ spędzamy za dużo czasu w budynkach. Witamina D jest niezbędna do produkcji wapnia (mocne kości) i prawidłowej pracy mózgu.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 18 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-04
Bardzo szybka dostawa zamówionego towaru
2020-08-19
Polecam!!!!
pixel